Аварійні відключення світла: який генератор обрати для побутових потреб 

 

Військовий блекаут - нова реальність українців з якою доведеться миритись і жити певний час. Щоб лишити за собою право користуватись благами цивілізації та вижити в цих екстремальних умовах, люди все активніше скуповують електричні станції та генератори. Про що слід знати та як обрати той самий прилад, щоб з розумом, а не на швидкоруч, розповідаємо в цьому короткому гайді. 

 

Потужність - наше все 

 

Оскільки ми розглядаємо варіант для житла, у фокусі будуть генератори інвенторного типу. Вони продукують електрострум зі стабільною частотою та напругою, ефективні для опалення котлів та іншої вибагливої до напруги електротехніки. 

Основне, що вам потрібно знати на рахунок сили пристрою - потужність генератора має хоча б на 10-15% перевищувати потужність елктроприладів, які від нього живитимуться.  

Врахуйте обсяг баку. Що він більший, то рідше доведеться заправляти генератор. Якщо ви спитали яку систему запуску обрати: ручну чи автоматичну, ми порадили б в цьому питанні спиратись лише на можливості вашого бюджету. Особливо на працездатність агрегату це ніяк не впливає.
 

Як розрахувати потужність? 

Подумайте, скільки і які саме прилади вам необхідно буде від нього живити. Радимо під час роботи генератора, все ж підключати лише електроприлади першої необхідності: холодильник, мікрохвильовку, джерела світла. Від роботи фену та пилососу, гадаємо, можна відмовитись на період аварійного відключення. Так робота генератора до наступної заправки буде довшою. 

Пропишіть прибори якими будете користуватись та їх потужність (часто написана на самому приладі) в стовпчик. 

Приміром: 

  • ноутбук (60 Вт)

  • телевізор (55 Вт)

  • холодильник (390 Вт)

  • лампочки (5 штук по 40 Вт) 

  •  котел індивідуального опалення (200 Вт) і тд

Разом це близько 905 Вт, або 0,905 кВт. 

Сюди ж додайте коефіцієнт пускового струму (cos φ) приладів, де цей показник більший за 1. Зазвичай це холодильники, пилососи, кондиціонери. Він зазначений там, в інструкції. На cos φ потрібно помножити потужність кожного приладу, де cos φ більше 1. Ну і 20-30% про запас, на випадок необхідності підключення додаткового приладу. 

ВІдштовхуватись від отриманою цифри коли підбиратимете генератор. В разі чого, ви також завжди можете звернутись до спеціаліста GenerGO за порадою і допомогою у виборі.

 

Бензиновий чи дизельний генератор: який обрати

Якщо пощастить і відключення будуть не щоденні, а генератор буде використовуватись з періодичністю приблизно кілька разів на тиждень, підійде бензиновий. Для роботи на постійній основі краще обрати дизельний. 

Існують моделі комбінованого типу. Тобто будуть однаково живитись і працювати на бензині, дизелі і газу. 

Важливо: генератори такого типу не підходять для використання в квартирі! 

В ідеалі, використовувати такі прилади автономного живлення, варто в приватних будинках, на дачі, в гаражі. Генератор має бути встановлено в спеціальному і добре провітрюваному приміщенні і ніяк інакше. 

 

Скільки може працювати генератор в режимі non-stop? 

Генератора з повним баком вистачить на 6-8 годин безперервної роботи. Витрата палива залежить від двигуна в тій чи іншій моделі, типу генератора, ну і навантаження. Доречі, в генераторах інвенторного типу передбачено регулювання подачі палива.

 

Від чого залежить вартість генератора? 

Ціни на інверторні генератори сьогодні коливаються від 10 000 грн і вище. Вартість, звісно, залежить від технічних характеристик приладу, його потужності, бренду та ваших вимог. Втім, купуючи генератор на ресурсах офіційних дилерів, ви гарантовано отримаєте прилад, який прослужить вам не один рік.