Конвекторний обігрівач - розумне рішення для тих, хто шукає додаткове чи основне джерело тепла для приміщення. Зрозумівши суть його роботи, зваживши плюси та мінуси такого варіанту, вам буде легше освоїти навички експлуатації приладу. А значить, служитиме обігрівач довше. 

Як все влаштовано

Габарити сучасних конвекторів коливаються від 400х400х80 мм до 900х500х120 мм. Тонкий та легкий корпус дозволяє розташовувати їх на стіні під вікном, у вузьких коридорах та невеликих кімнатах. Деякі моделі оснащенні спеціальними ніжками чи роликами, за рахунок чого пристрій можна переміщувати в будь-яку частину оселі. 

Потужність приладів варіюється від 1000 до 2500 Вт, що дає змогу обігріти від 10 до 30 кв.м. приміщення. Доволі хороша потужність, враховуючи їх вартість та універсальність. 

Якщо з зовнішнім виглядом агрегату все більш менш зрозуміло, всередину, все ж, варто зазирнути ретельніше. Серед основних деталей «організму» конвекторного обігрівачу наступні: 

  • ТЕН (нагріваючий механізм), який міститься в нижній частині корпусу та пластинах для збільшення теплообмінної площі

  • термостат, що регулює температуру та термоіндикатор

  • захисні модулі

  • блок обмеження потужності

  • світлодіодів, які потрібні для індикації роботи 

Для додаткової зручності в експлуатації виробники оснащують певні моделі додатковими опціями: таймером, можливістю керувати приладом за допомогою  Wi-Fi, блокування при перегріві тощо. 

Конвекторний обігрівач: принцип роботи

Якщо коротко: робота електричного обігрівача полягає в природному русі повітряних мас при різній температурі, яку створює тиск. Це називається конвекцією, власне звідси й назва приладу. 

Нижні прорізи впускають холодні потоки повітря всередину обігрівача, ТЕН нагріває їх та виштовхує через верхню частину. Повітряні маси віддають своє тепло стінам, меблям, людині, знову охолоджуються і знижуються до рівня підлоги. І весь процес повторюється знову. 

Швидкість нагрівання повітря залежить від типу ТЕНу. Відповідно, цей показник впливає і на термін служби, і на вартість пристрою. Типи нагрівальних механізмів бувають: 

  • Голочні.

Це тонка пластина, яка пропускає електричний струм. По її периметру проходить купа витків проволоки з гостро зігнутими петлями. Зовні це нагадує голку. Витки дуже швидко нагріваються і в такому ж темпі передають тепло в повітря.  Вартість обігрівачів такого типу дуже приваблива. Втім, пил, який потрапляє на поверхню може горіти і неприємно пахнути. Від води такі ТЕНи теж погано захищені, тому встановлення допустиме тільки в сухих приміщеннях.

  • Трубчасті.

Всередині спеціальної колби з керамічною чи магнієвою засипкою поміщено ніхромову нитку, закручену в спіраль. Це дозволяє знизити зовнішню температуру та уникнути неприємного запаху від згорівшого пилу. Такий вид ТЕНу захищений від вологи, можна встановлювати в приміщеннях з підвищеною вологістю. Втім, без прямого потрапляння води! 

  • Монолітні.

Всередині алюмінієвого блоку розміщена нитка накалу, виконану з матеріалів, які не пропускають струм. За рахунок такого рішення, обігрівач рівномірно нагрівається по всьому своєму периметру і швидко віддає тепло повітрю навколо. Цілісність конструкції унеможливлює втрату тепла при передачі температури від одного матеріалу до іншого. Прилад також захищений від вологи, причому настільки, що навіть при прямому попаданні води на поверхню, не втрачає своєї працездатності та не псується. Вартість такого надійного помічника відповідна. 

Плюси та мінуси конвекторного обігрівача

Звісно, конвекторні обігрівачі - універсальне та функціональне рішення для опалювального сезону в нинішніх умовах. Звісно, в питаннях обігріву житла кожен орієнтується в першу чергу на задачі та власний бюджет. Втім, відмітити плюси та мінуси вибору такого електроприладу зайвим не буде. 

Почнемо з позитивного - з переваг конвекторних обігрівачів. 

На відміну від масляних обігрівачів, яким спершу потрібно нагріти теплоносій, конвекторні прилади гріють повітря одразу після включення.

Перфорація знизу та у верхній частині корпусу запускає процес природного руху повітряних мас та сприяє перемішуванню гарячих та холодних потоків. Так тепло розподіляється рівномірно по кімнаті, а не концентрується хмарою над обігрівачем, як у випадку масляного обігрівачу. 

Безшумність та відсутність будь-яких сторонніх звуків. В конвекторних обігрівачів відсутні вентилятори, а значить механічних рухів в них не відбувається. 

Однозначною перевагою є й мобільність приладів. Товщина корпусу обігрівача дозволяє розмістити його в будь-якому найменшому приміщенні без втрати її площі. Важить прилад не більше 6 кг, тож перенести в іншу кімнату зможе навіть дитина. Більшість моделей оснащені колесиками, що полегшує пересування по підлозі. Також прилад легко поміститься в багажнику легкового автомобіля для транспортування, скажімо, на дачу. 

Безперебійна підтримка комфортної температури. Завдяки термостату та електромодулю агрегат тримає задану температуру протягом дня. 

Конвектор достатньо просто вімкнути в мережу і він одразу починає обігрівати кімнату. Жодних заморочок щодо його під’єднання, запуску. 

В особливому обслуговувані такі прилади не мають потреби. В них відсутні деталі які рухаються, а значить нічого не зношується, не розхитується. 

Враховуючи ефективність, портативність та практичність конверсійних обігрівачів, говорити про недоліки вже навіть не хочеться. Втім, краще одразу мати повне уявлення про прилад, щоб очікування не виявились аж надто високими. 

Отже, потужність конвекторів з розрахунку на площу приміщення вимагає певних витрат. В холодні пори року, для опалення будинку в 100 м2 піде 15кВт на годину. Навіть з періодичним відключенням на охолодження при наявності термостату, обігрівач працюватиме до 15 годин на добу. От і порахуйте скільки енергії витрачається за день, два, три. 

Витрати будуть значно меншими, якщо використовувати прибор в якості додаткового джерела тепла. 

Вибір конверсійного конвектору в якості основного джерела опалення буде не найкращим варіантом для великих приміщень. Ну просто вони опалюють до 30м2. 

Конвекторні обігрівачі не спалюють кисень. Втім, вологу з нього вони випаровують. Враховуйте це. 

Замість підсумку скажемо так: електрообігрівач - компактний, безпечний та функціональний варіант для опалення невеликих приміщень. Правильний вибір моделі вам допоможе зробити наш матеріал та відгуки на сайті, а менеджери нашого маркету завжди готові відповісти на додаткові питання. Звертайтесь.