Нарешті придбали автономний генератор, але з якої сторони до нього підійти? Як вперше запустити? Щоб енергопомічник прослужив якнайдовше, радимо дочитати допис до кінця і не допускати типових помилок під час запуску.
Вмикаємо вперше
Перш ніж натиснути кнопку «On», розпакуйте пристрій та перевірте наявність всіх комплектуючих, інструкції по експлуатації та документації. Уважно прочитайте рекомендації виробника щодо використання приладу, адже кожна модель генератора індивідуальна і вимагає різних умов.
Встановіть генератор на рівну суху поверхню. Зверніть увагу - деякі моделі призначені виключно для використання на вулиці. Не нехтуйте цим моментом, адже ввімкнувши прилад в приміщенні ви наражаєте себе на небезпеку. Якщо генератор встановлюється на відкритому просторі, переконайтесь, що він заземлений. Це також важливо.
Заливаємо паливо
При заливці палива (бензину, газу, дизелю) в бак, переконайтесь, що ємність чиста та суха всередині. Термін експлуатації приладу значно скоротиться, якщо всередину портаплятиме пил, дрібне сміття чи вода. Для заправки більшості генераторів підходить звичайний автомобільний 92-95 бензин з найближчої заправки.
Якщо ваш прилад вже був у використанні, а інформації щодо того, коли його використовували востаннє нема, радимо повністю злити залишок палива. Тим паче, що за місяць-другий, бензин повністю втрачає свої властивості.
Будьте уважні: не додавайте паливо у генератор, який вже працює!
Перевіряємо мастило
Моторне мастило необхідне кожному агрегату, який має двигун. Заощадження на його якості - сумнівне заощадження. Тим більше, що його необхідно зовсім трохи. Беріть хороше, синтетичне.
Далі все просто: заливайте мастило у відповідний резервуар. Потрібний рівень допоможуть визначити риски на щупі. Перевірте прилягання пробки в отворі, інакше доведеться відмивати приміщення від бризків.
Якщо генератор не новий, скоріш за все мастило в ньому вже є. Втім, краще як і з паливом - повністю злити та додати нове. І так на кожні 70 годин роботи.
Дружня порада: не змішуйте мастила різних марок. Це і якість смазки погіршить, і термін роботи вашого приладу скоротить.
Кілька хаків по запуску генератора вручну:
Більшість бюджетних генераторів середньої та малої потужності передбачають ручний запуск. І там ніби все просто: тягни за рукоять на тростику так сильно, як вимагає потужність приладу.
Але при ручному старті на бензиновому чи дизельному генераторі:
-
переконайтеся, що повітряну заслінку щільно закрито
-
не перестарайтесь з силою під час витягування пускової рукояті
-
відчуваєте супротив - одним різким рухом потягніть сильніше
-
поступово відпускайте рукоять. Не кидайте її!
-
якщо з першого разу запуск не відбувся, не хвилюйтесь, спробуйте повторити всі кроки ще раз
-
коли генератор запрацював, дайте двигуну певний час на прогрів, далі - відкрийте повітряну заслінку.
При ручному старті на інверторному генераторі:
-
включіть живлення приладу
-
ручку встановіть в пооження «Включено» та відкрийте заслінку для доступу повітря
-
потягніть за рукоять тросику та запустіть прилад
При старті генератора з електростартером:
-
перевірте чи в комплектації є акумуляторна батарея, придбайте, якщо нема і не передбачено базовою компектаціїєю
-
переконайтеся, що клеми на акумуляторі надійно закріплені та мають коректну полярність
-
запустіть прилад, повернувши ключ чи натиснувши на кнопку
Будьте уважні: час роботи стартеру не повинен перевищувати 5 секунд. Якщо прилад не вдалось запустити з першого разу, відпустіть стартер та повторіть спробу через певний час. Також ви завжди можете звернутись за допомогою до нашого менеджера. З радістю допоможемо консультативно чи підкажемо як діяти в разі несправності вашого приладу.